susenky

Recenze Sony Xperia Z3+

Written by
Rate this item
(0 votes)

Dlouho očekávaná Sony Xperia Z3+ příjemně překvapila. Příznivci této značky se velmi dlouho těšili, až bude a trh uveden nástupce úspěšného telefonu Sony Xperia Z3.

 

Recenze Sony Xperia Z3+

Všichni očekávali, že se bude jmenovat Xperia Z4, ale není tomu tak. Novinka nese název Sony Xperia Z3+ a tato drobná změna v názvu však přináší více změn, než by mnozí čekali.

Sony Xperia Z3+ překvapí

Hlavním důvodem pro název nového modelu Xperia byl fakt, že byl Z3 vlajkovou lodí, která sklidila úspěch. Výrobce tedy nechtěl tedy odvracet zrak od populárního modelu a raději ho obohatil koncovkou +, která telefonu dodává zcela nové parametry, které se sice v základu příliš neliší, ale příjemně překvapí.

Recenze Sony Xperia Z3+

Rozdílnost Sony Xperia Z3+ jen v detailech 

Od modelu Z3+ lze očekávat plnou vodotěsnost a voděodolnost procesorů. Xperia Z3+ je zatím ze všech modelů nejštíhlejší, má tloušťku jen 6,9 mm a váží 144 gramů, oproti modelu Z3, který má 7,3 mm a váží 152 gramů. Designem se od sebe téměř neliší, rozdílnost představují pouze porty, které jsou odlišně umístěné.

Displej zůstává stejný, má velikost 5,2 palce a rozlišení 1920x1080 pixelů. Znamená to, že je zde hustota pixelů 424ppi, čímž se velmi přibližuje telefonu LG G4 s 534ppi, nebo Galaxy S6 s 577ppi. Velkou chloubou telefonu je zadní fotoaparát, který disponuje 20,7 megapixely. Jeho čočka je široká 25mm a má citlivost ISO 12,800. Oproti Z3 si přilepšil přední fotoaparát, který má namísto 2,1 megapixelu rovnou 5 megapixelů a nabídne možnost 52 rozdílných scén, respektive 13 scén ve 4 módech.

Z3+ je skutečně nabitý model, výdrž jeho baterie by měla být při běžném provozu 28 hodin s tím, že doba nabíjení je maximálně 45 minut. Pokud se podíváme dále do střev, narazíme na 64-bitové jádro obsahující procesor Qualcomm Snapdragon 810. Ačkoliv nejsou mezi modely Z3 a Z3+ příliš velké