susenky

Recenze Galaxy S6 Active: Superodolný telefon od Samsungu

Written by
Rate this item
(0 votes)

Samsung je známý především jako výrobce uhlazených telefonů soustředících se v první řade na výkon a na příjemné uživatelské prostředí. Nyní se však Samsung ukázal i ve zcela novém světle a to díky modelu Galaxy S6 Active, který lze zařadit mezi superodolné smartphony patřící mezi nedostatkové zboží.

Recenze Galaxy S6 Active

Problémem většiny suerodolných telefonů je skutečnost, že zaostávají po hardwarové stránce. Samsung dokázal, že je možné vytvořit telefon, který je odolný a našlápnutý zároveň. Ačkoliv letos míří zejména na západní trh, pravděpodobně se ho dočkáme i v našich končinách, jeho parametry rozhodně stojí za zmínku.

Maximální odolnost

Jako první si zmíníme prvky, které se telefonu starají o mimořádnou odolnost. Hned ze začátku si lze všimnout odolného displeje Corning Gorilla Glass 4. Telefon disponuje certifikací IP67. Je odolný proti prachu i vodě. Pokud ho budete mít půl hodiny v metrové hloubce, telefon by to měl bez újmy přežít. Stejně tak je odolný vůči pádům, tvrdým nárazům a teplotnímu šoku.

 Galaxy S6 Active

Překvapivé parametry

Telefon váží 138 gramů a disponuje rozměry 143,5 x 70,6 x 6,9 mm. Jeho displej má 5,2 palce a rozlišení 1440x2560 pixelů (576 ppi). Jako operační systém byl zvolen Android Lollipop, telefon disponuje procesorem Exynos 7420 a jeho operační paměť má 3GB RAM. Pochlubit se může dvěma kvalitními fotoaparáty. Fotoaparát na zadní straně má 16 megapixelů, možnost automatického zaostřování, blesk i detekci tváří.

Fotoaparát


Přední fotoaparát má 5 megapixelů. O výdrž se stará Li-Ion baterie o kapacitě 2550 mAh, která by měla zajistit možnost 23 hodin dlouhého hovoru nebo 57 hodin poslouchání hudby. Telefon bude k dispozici ve dvou provedeních, v černém a šedém designu. Jedná se o velkého konkurenta