susenky

Film podle povídky Miloše Čermáka byl natočen na iPhone 5

Written by
Rate this item
(0 votes)

Podle povídky novináře a spisovatele Miloše Čermáka byl natočen pro Febiofest krátký film „Bubliny nelžou“. To co každého upoutá je, že byl kompletně natočený film na iPhone 5. 


Během pěti minut, se na plátně objeví tři desítky herců ve více než dvaceti lokalitách. Točilo se v interiérech, exteriérech a i před zeleným pozadím. Před ním ještě filmaři z Aquarius Pictures nikdy netočili, tak předem netušili, zda budou záběry použitelné - ale vše se zdařilo. Celkově bylo natočeno tolik materiálu, že do konečného sestřihu filmu se vešlo pouze pět procent všech záběrů. 

S Bublinami se štáb dostal na řadu zajímavých míst, třeba do pražského kostela sv. Ludmily na Náměstí Míru. Točilo se ale i v baru, na stadionu a v centru Prahy. Ne všude se ale mohli předem domluvit a tak to byl často i pořádný adrenalin.

Velkou výzvou bylo sestříhat natočený materiál tak, aby film měl švih a spád. A zároveň bylo potřeba, aby vyzněl ve stejném duchu jako povídka od Miloše Čermáka. A navíc bylo potřeba do něj dostat všechny postavy a lokality. Přitom se ještě podařilo se splnit podmínku Febiofestu: A to tu že film „Bubliny nelžou“ se musí vejít do pěti minut.

Jak se to celé štábu povedlo, posuďte sami.

 

 

 

Bubliny nelžou / Bubbles Don't Lie - iPhone film from Aquarius Pictures on Vimeo.