susenky

Taháky do kapsy: Rafinované taháky v Androidu

Written by
Rate this item
(0 votes)

Taháky jsou téměř nezbytnou součástí výbavy většiny studentů. Snad málokdo by neocenil nápovědu, která pomůže zabodovat v náročném testu. Zatímco dříve bylo potřeba spoléhat na taháky napsané na kůži nebo na papíře, dnes už je technologie natolik vyspělá, že jako taháky poslouží telefony, tablety nebo hodinky s Androidem v kombinaci s aplikací, kterou si představíme.

Taháky do kapsy jsou nejpopulárnější tahákovou aplikací, o kterou se postaral tým mladých vývojářů. Cílem aplikace je zpřístupnit studentům informace ze všech potřebných školních předmětů na jednom jediném místě. Původním záměrem bylo vytvořit aplikaci používanou pro taháky, ale zároveň se stala i dokonalým výukovým prostředkem, jak se snadno naučit do školy aniž by byly potřeba těžké učebnice nebo sešity.

Co všechno aplikace umí?

Základem aplikace je rozdělení na jednotlivé předměty, v aplikaci nechybí český jazyk, angličtina, dějepis, chemie, fyzika, matematika, biologie a zeměpis. Každý z těchto předmětů je dostupný v základním menu aplikace. Aplikace sama o sobě disponuje přehledným rozhraním, po rozkliknutí předmětu se zobrazí podrobnější výběr. Například v sekci pro matematiku lze nalézt všechny důležité vzorce pro výpočty, geometrii i definice. Aby se nemuselo vše pokaždé hledat znovu, tak si lze důležitou látku označit a během testu ji jednoduše a rychle načíst. Aplikace je neuvěřitelně obsáhlá a je určená zejména žákům základních a středních škol.

Vlastní výuka

Jak již bylo zmíněno, aplikaci lze použít i k učení. Skvělou výhodou je, že lze do aplikace dělat vlastní poznámky a buď rozšiřovat aktuální obsah, nebo vytvářet vlastní. V takovém případě nahradí Taháky do kapsy sešit a veškerá látka bude obsažená v jediné aplikaci.
Pokud si uživatel není jistý, jestli se naučil opravdu dobře, může si vyzkoušet jeden z mnoha testů, které aplikace nabízí.

Pro studenty představuje výhodu fakt, že nemusí neustále vytvářet nové taháky, ale že všechny mají pohromadě v telefonu. Aplikace se krátce po svém vydání stala doslova hitem. Vývojáři jejím stvořením ulehčili studium tisícům žáků, kteří ji využijí jako rafinovaný tahák nebo jako učebnici. Samotnou aplikaci lze stáhnout zde.